aktualności

Środa, 4.1.2012

Calgary. Mistrzostwa świata w hokeju na lodzie zawodników do lat 20

Niestety słowackiej reprezentacji w hokeju na lodzie do lat 20 nie udało się awansować do półfinału rozgrywanych w Calgary Mistrzostw Świata. Barierą nie do pokonania okazała się Finlandia. Chociaż na początku spotkanie było wyrównane to jednak zakończyło się porażką Słowaków aż 5:8. Reprezentacji pozostaje jeszcze mecz o 5. miejsce z Czechami we czwartek 05. stycznia o godz. 03:00.

czytaj więcej »

Wtorek, 3.1.2012

Głosowanie za pośrednictwem poczty

Słowacy, którzy w czasie wyborów do parlamentu (10. marca) nie będą na terenie Słowacji, mogą zagłosować za pośrednictwem poczty. Ale muszą dostarczyć do 20 stycznia prośbę o umożliwienie im głosowania za pośrednictwem poczty. Wyborcy posiadający stały pobyt na Słowacji muszą taką prośbę wysłać na adres urzędu (miasta/gminy) adekwatny do ich stałego pobytu. Natomiast chętni do głosownia z zagranicy, którzy mają obywatelstwo słowackie, ale nie mają stałego pobytu na terenie Słowacji, muszą prośbę o możliwość głosowania dostarczyć do Urzędu Miasta miejskiej części Bratislava-Petržalka.

czytaj więcej »

Poniedziałek, 2.1.2012

Awans do ćwierćfinału

Reprezentacja Słowacji w hokeju na lodzie do lat 20 awansowała do ćwierćfinału rozgrywanych mistrzostw świata w Calgary. Chociaż mecz ze Szwajcarią do ostatniej tercji nie układał się po myśli Słowaków to jednak zdołali się zmobilizować i odwrócić nie korzystny wynik 2:4 i w ciągu 5 minut strzelili aż 4 gole i wygrali decydujący mecz 6:4. Słowacy w ćwierćfinale zmierzą się z Finlandią a w drugiej parze spotkają się Rosja i Czechy. Do półfinału z pierwszych miejsc w grupach awansowały Szwecja i Kanada. Mecz Słowacja - Finlandia dzisiaj o godz. 23:00.

czytaj więcej »

Sobota, 31.12.2011

Policyjne patrole 02.01.2012

W poniedziałek 02.01.2012 na terenie Słowacji możecie spotkać patrole policji w następujących miejscach: Bratysławski kraj 20 patroli w oznakowanych radiowozach i motocyklach oraz 5 nieoznakowanych patroli Autostrada D2 Audi S4 - niebieskie okres Pezinok Škoda Fabia - niebieska BA II Škoda Fabia - biała BA IV, V VW Passat - zielony BA II Škoda Fabia - niebieska

czytaj więcej »

Sobota, 31.12.2011

Calgary. Mistrzostwa świata w hokeju na lodzie zawodników do lat 20

Reprezentacja Słowacji w hokeju do 20 lat znowu przegrała swój mecz. Po czwartkowej porażce z Rosją 1:3 wczoraj doszła druga porażka ze Szwecją. Początek nie wskazywał na wysoką porażkę ale niestety mecz zakończył się przegraną 1:9. Najgorsza była trzecia tercja w której Szwedzi strzelili Słowakom aż 5 goli. Mecz był jednostronny co widać po ilości oddanych strzałów na brankę, Szwedzi oddali 55 strzałów a Słowacy tylko 15. Dzisiaj reprezentacja Słowacji wystąpi przeciwko Szwajcarii i będzie to mecz o wszystko początek o godz. 24:00.

czytaj więcej »

Sobota, 31.12.2011

Policyjne patrole 01.01.2012

W niedzielę 1 stycznia na terenie Słowacji możecie spotkać patrole policji w następujących miejscach: Bratysławski kraj 17 patroli w oznakowanych radiowozach i motocyklach oraz 4 nieoznakowane patrole Autostrada D2 Audi S4 - niebieskie okres Pezinok Škoda Fabia - niebieska BA I - V VW Passat - zielony BA III, V Škoda Fabia - niebieska

czytaj więcej »

Środa, 28.12.2011

Calgary. Mistrzostwa świata w hokeju na lodzie zawodników do lat 20

W Calgary trwają mistrzostwa świata w hokeju na lodzie zawodników do lat 20. Reprezentacja Słowacji pokonała w pierwszym spotkaniu drużynę z Łotwy 3:1 i jest na najlepszej drodze do play off, do którego awansują po trzy najlepsze drużyny z grup. Łotwa przegrała już swój drugi mecz i prawdopodobnie będzie grać tylko o utrzymanie się w grupie.

czytaj więcej »

Wtorek, 27.12.2011

Warunki śniegowe

Na dzień dzisiejszy działa na terenie Słowacji minimalnie 70 stacji narciarskich. W niektórych jest ograniczone szusowanie ponieważ nie działają wszystkie trasy. Warstwa śniegu od wczoraj pozostała bez zmian i w niżej położonych stacjach wynosi 30 do 40 cm a na wyżej położonych wynosi 50 do 60cm. Wieczorne szusowanie jest dzisiaj możliwe np. na Táloch, w Lopušnej doline – Ski Chem, na Donovaloch, na Janovkách w Zuberci, w Litmanovej albo na Králikoch.

czytaj więcej »

Piątek, 23.12.2011

Wymarzone warunki dla narciarzy

W pierwszym dniu Bożonarodzeniowych ferii działa na Słowacji około 30 stacji narciarskich. Pogoda jest wspaniała na wypad na narty jest słonecznie i mroźno. Warunki na stokach od początku tygodnia wyraźnie się poprawiły. W najbliższych dwóch dniach liczba działających stacji wzrośnie do około 50. Warunki narciarskie: Niskie Tatry Skicentrum Čertovica 40 cm bardzo dobre Čertovica – STIV 40 cm bardzo dobre Donovaly – Záhradište 50 cm bardzo dobre

czytaj więcej »

Środa, 21.12.2011

Od Nowego Roku obowiązywać będzie nowy cennik opłat za przejazd autostradami i drogami szybkiego ruchu na Słowacji dla pojazdów do 3,5 tony

Od 1 stycznia 2012 na Słowacji obowiązywać będzie nowa 10-dniowa winieta w cenie 10 EUR. Cena miesięcznej i rocznej winiety zostaje bez zmian. Dla samochodów osobowych z przyczepami, których całkowita masa pojazdu przekracza 3,5 tony, obowiązuje dodatkowa winieta (nakleja się ją na samochód ciągnący przyczepę).

czytaj więcej »

dołącz do nas!