aktualności

Piątek, 25.11.2011

Wzmożone kontrole policji

Dzisiaj na całym terenie Słowacji będą wzmożone kontrole policji która będzie pilnowała bezpieczeństwa i płynności w ruchu drogowym. Do akcji zostało włączonych 209 jednostek policji.

czytaj więcej »

Czwartek, 24.11.2011

Startuje sezon narciarski na Słowacji

W piatek 25.11. startuje sezon narciarski na Słowacji. Jako pierwszy startuje w ośrodek Rohace - Spalona Dolina. Jazda na nartach w piątek gratis. Więcej na http://www.tatrawestsro.sk/ W sobotę 26.11. uruchamiają wyciągi narciarskie w ośrodku ParkSnow Donovaly. Więcej na http://www.parksnow.sk/zima/pl/index.php

czytaj więcej »

Czwartek, 24.11.2011

BRATYSŁAWA. Jarmark Bożonarodzeniowy już w piątek

W piątek 25.11. w Bratysławie zacznie się Jarmark Bożonarodzeniowy, który potrwa do 23.11. i zapoczątkuje serię jarmarków które potrwają aż do 6.1. Na 84 straganach możemy wypróbować warzone wino, kiełbaski, smaczne dania i ciepłe napoje. Jak również mnóstwo drobności które możemy przeznaczyć na prezenty dla rodziny. 4 stragany będą przeznaczony również dla organizacji charytatywnych.

czytaj więcej »

Czwartek, 24.11.2011

SPORT. Slovan Bratislava i HC Košice chcą grać w czeskiej ekstraklasie

Dwa najbardziej utytuowane kluby słowackiego hokeja HC Košice i HC Slovan Bratislava już w następnym sezonie miały by zagrać w czeskiej ekstraklasie. Dzisiaj odbędzie się spotkanie przedstawicieli czternastu klubów czeskiej Tipsport extraligi, na którym będzie omawiane ewentualne przyjęcie słowackich drużyn.

czytaj więcej »

Poniedziałek, 21.11.2011

Skandal z wywiadem w tle

Jak podają dwa słowackie dzienniki Nový Čas i Pravda w ostatnich miesiącach dochodziło do podsłuchów wielu ich dziennikarzy przez Wojskowy Kontrwywiad podlegający pod Ministerstwo Obrony SR. Podobno wśród podsłuchiwanych był również szef telewizji TA 3 Michal Gučík. Podane wyżej dzienniki twierdzą że posiadają szczegółowy wykaz połączeń podsłuchiwanych dziennikarzy sporządzony przez Kontrwywiad. Do tej pory nie udało się uzyskać oficialnego stanowiska w sprawie podsłuchów od Ministerstwa Obrony SR.

czytaj więcej »

Piątek, 18.11.2011

Słowacja tonie w mgle

Dzisiaj rano Słowacki Instytut Hydrometeorologiczny ogłosił na terenie całej Słowacji ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gęstymi mgłami i oblodzeniem dróg. Ostrzeżenie będzie ważne do godz. 18:30.

czytaj więcej »

Niedziela, 16.10.2011

The Ecologist zaliczyl Wysokie Tatry do najlepszych parków narodowych

Wiodący brytyjski magazyn ekologiczny The Ecologist włączył WysokieTatry do 10 najlepszych europejskich parków narodowych. W ten sposób Słowackie Tatry znalazły się w grupie parków narodowych Szwajcarii, Francji, Wielkiej Brytanii, Grecji oraz Szwecji. Wymienione parki narodowe łączą w sobie przepiękne krajobrazy z niezwykłą florą i fauną.

czytaj więcej »

Niedziela, 16.10.2011

Bratysława w ruchu

Międzynarodowy festiwal tańca współczenego który jest przeglądem najciekawszych wyczynów słowackiej sceny tańca współczesnego , ale rownież wyjątkowych inscenizacji z krajów sąsiednich.

czytaj więcej »

Sobota, 9.7.2011

3 Zamagurski Zjazd Motocykli

Ponad stu motocyklistów nie tylko ze Słowacji, ale również z Polski spotkało się na 3 Zamagurskim Zjeździe Motocykli w Spiskiej Starej Wsi na Słowacji. Zlot trwa 3 dni, ale główne atrakcje miały miejsce w piątek i sobotę.

czytaj więcej »

Wtorek, 30.11.1999

Piłkarski Stadion Narodowy wybudują do 2016 roku

Słowacki rząd chce aby Piłkarski Stadion Narodowy powstał do 2016 roku. Słowacja jako jedyne państwo w Europie nie ma Stadionu Narodowego. Stadion według założeń będzie mieć od 15 do 20 tysięcy miejsc i ma spełniać wymogi UEFA. Budowa Stadionu przyniesie nowe miejsca pracy i będzie lepiej reprezentować kraj. Obiekt ma być wielofunkcyjny aby zarobił na swoje utrzymanie.

czytaj więcej »

Strona 59 z 59‹ pierwsza | « poprzednia | ... 55 56 57 58 59 | następna » | ostatnia »

dołącz do nas!