aktualności

Piątek, 13.11.2020

Sukces linii transgranicznej Bukowina Tatrzańska - Dolny Kubin. Mimo to jest ona zagrożona

"Urząd Marszałkowski nadal nie rozpisał nowego przetargu i nie poinformował o swoich planach względem współpracy PL-SK na kolejny rok" - pisze w liście otwartym Jakub Łoginow, koordynator inicjatywy "Polska - Słowacja - autobusy", krytykując brak działań urzędników ws. ponownego uruchomienia linii autobusowej Bukowina Tatrzańska - Dolny Kubin.

czytaj więcej »

Poniedziałek, 9.11.2020

Na Słowację - tylko z aktualnym badaniem

Ruch osobowy między Polską a Słowacją odbywa się bez kontroli granicznych, wszystkie przejścia graniczne są czynne, nie ma konieczności odbycia kwarantanny, ale niezbędne jest posiadanie zaświadczenia o negatywnym wyniku testu RT-PCR na COVID-19.

czytaj więcej »

Sobota, 24.10.2020

Na Słowację można jechać bez ograniczeń. Ale na miejscu "zakaz opuszczania miejsca zamieszkania lub zakwaterowania bez ważnej przyczyny"

Od soboty 24 października na terytorium Republiki Słowackiej obowiązuje zakaz opuszczania miejsca zamieszkania lub zakwaterowania bez ważnej przyczyny. Dotyczy to również turystów. Słowacja nie zamyka, póki co, granicy dla Polaków, a wjazd na terytorium tego państwa nie jest ograniczony. Na przejściach nie ma strażników granicznych.

czytaj więcej »

Wtorek, 29.9.2020

Magazyn studyjny w muzeum Pavla Országha

W ramach projektu Muzea Otwarte, w Oravském múzeum Pavla Országha Hviezdoslava v Dolnom Kubíne powstanie magazyn studyjny, czyli otwarta dla zwiedzających przestrzeń, która połączy w sobie funkcje przechowywania zbiorów z funkcją edukacyjną.

czytaj więcej »

Sobota, 26.9.2020

Słuchowisko "Na Przełęczy"

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem rozpoczęło realizację słuchowiska fragmentów utworu literackiego pt. „Na Przełęczy” Stanisława Witkiewicza w dwóch wersjach językowych: polskiej i słowackiej.

czytaj więcej »

Środa, 29.7.2020

Wypoczynkowo-relaksacyjna strefa na terenie Muzeum Wsi Liptowskiej w Pribylinie

W ramach realizacji projektu Muzea Otwarte powstaje strefa wypoczynkowo-relaksacyjna na terenie Muzeum Wsi Liptowskiej w Pribylinie. W projekcie ujęto zbudowanie ścieżki edukacyjnej - "toru tlenowego" oraz strefy wypoczynku w pobliżu istniejącego jeziora.

czytaj więcej »

Piątek, 17.7.2020

Sobota na Eurolinii z zabytkowym autobusem. Darmowe przejazdy na słowackie przygranicze

W sobotę, 18 lipca zorganizowane zostaną specjalne bezpłatne przejazdy zabytkowym autobusem Autosan H9 w ramach Eurolinii Tatry.

czytaj więcej »

Sobota, 4.7.2020

Oravské múzeum Pavla Országha Hviezdoslava w Dolnom Kubíne

Obecnie twa restauracja, renowacja i rozbudowa renesansowego budynku nr 9 w miejscowości Oravský Podzámok. Inwestycja w budynku nr 9 przewiduje remont generalny obiektu zgodny z wynikami badań konserwatorskich.

czytaj więcej »

Sobota, 20.6.2020

Od dziś możemy podróżować na Słowacje

Jak informuje słowacka ambasada, od 20 czerwca, od godz. 6:00 zniesione zostają dotychczasowe obostrzenia w ruchu osobowym z terytorium Polski.

czytaj więcej »

Czwartek, 18.6.2020

Nadal niemożliwy jest wyjazd turystyczny na Słowację

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przedstawiło możliwości i ograniczenia związane z wyjazdem na Słowację. - Nadal niemożliwy jest swobodny przejazd polskich obywateli przez Słowację - czytamy w opublikowanym komunikacie.

czytaj więcej »

Strona 1 z 64‹ pierwsza | « poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna » | ostatnia ›

dołącz do nas!