aktualności

Sobota, 4.7.2020

Oravské múzeum Pavla Országha Hviezdoslava w Dolnom Kubíne

Obecnie twa restauracja, renowacja i rozbudowa renesansowego budynku nr 9 w miejscowości Oravský Podzámok. Inwestycja w budynku nr 9 przewiduje remont generalny obiektu zgodny z wynikami badań konserwatorskich.

czytaj więcej »

Sobota, 20.6.2020

Od dziś możemy podróżować na Słowacje

Jak informuje słowacka ambasada, od 20 czerwca, od godz. 6:00 zniesione zostają dotychczasowe obostrzenia w ruchu osobowym z terytorium Polski.

czytaj więcej »

Czwartek, 18.6.2020

Nadal niemożliwy jest wyjazd turystyczny na Słowację

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przedstawiło możliwości i ograniczenia związane z wyjazdem na Słowację. - Nadal niemożliwy jest swobodny przejazd polskich obywateli przez Słowację - czytamy w opublikowanym komunikacie.

czytaj więcej »

Niedziela, 14.6.2020

Granice otwarte?

O północy z piątku na sobotę Polska otworzyła swoje granice wewnątrzwspólnotowe. Jednak ze względu na stan pandemii w Polsce Słowacy nadal ograniczają ruch ze strony Polaków.

czytaj więcej »

Niedziela, 31.5.2020

Tranzyt przez Słowację otwarty

Słowacka Policja Graniczna poinformowała, że Polacy przebywający za granicą i planujący powrót do kraju przez Słowację mogą to zrobić, wypełniając jedynie stosowny formularz.

czytaj więcej »

Poniedziałek, 25.5.2020

Prace remontowe w Oravskim Podzamku

Oravské múzeum Pavla Országha Hviezdoslava v Dolnom Kubíne prowadzi prace remontowe w zabytkowym renesansowym budynku w m. Oravský Podzámok w ramach transgranicznego projektu Muzea Otwarte.

czytaj więcej »

Środa, 20.5.2020

Słowacja zmniejsza restrykcje

Sytuacja pandemiczna na Słowacji jest już na tyle dobra, że rząd zdecydował się na wprowadzenie w życie czwartego, ostatniego etapu zmniejszania restrykcji.

czytaj więcej »

Niedziela, 3.5.2020

1408 zarażonych, 24 zmarłych i 619 wyleczonych - aktualny bilans epidemii na Słowacji

Przebieg epidemii COVID-19 na Słowacji, gdzie testom poddano ponad 96 tysięcy pacjentów wydaje się na tyle opanowany, że władze zdecydowały o stopniowym redukowaniu ograniczeń i zakazów. Plan powrotu do względnej normalności rozpisano na cztery etapy.

czytaj więcej »

Czwartek, 16.4.2020

Straż Graniczna na posterunku

Kilkudziesięciu funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, przy współudziale żołnierzy Wojska Polskiego, codziennie patroluje polsko – słowacką granicę w Małopolsce.

czytaj więcej »

Sobota, 11.4.2020

Kontrola na granicy przedłużona do 3 maja

Kontrola graniczna na granicy wewnętrznej (z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją) została przedłużona o kolejne 20 dni. Polska utrzyma również duże ograniczenia dotyczące wjazdu cudzoziemców do naszego kraju.

czytaj więcej »

Strona 1 z 63‹ pierwsza | « poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna » | ostatnia ›

dołącz do nas!