aktualności

Piątek, 27.3.2020

Uwaga! Na Słowację tylko w maseczkach

Słowacka Policja informuje, że na całym terytorium Słowacji obowiązuje nakaz noszenia masek ochronnych zasłaniających nos i usta.

czytaj więcej »

Niedziela, 15.3.2020

Zamknięte granice

Od dziś granicę polsko - słowacką przekroczyć można jedynie w dwóch miejscach - w Barwinku na Podkarpaciu i Chyżnem w Małopolsce.

czytaj więcej »

Środa, 11.3.2020

Kontrole sanitarne na granicach

Na polsko - słowackich przejściach granicznych wprowadzono kontrole sanitarne w związku z rozprzestrzenianiem się koronowirusa. Kontrolowane są autobusy i busy przewożące powyżej ośmiu osób.

czytaj więcej »

Środa, 12.2.2020

Muzea Otwarte pogranicza polsko - słowackiego

Wspólna ochrona, wzmocnienie i rozwój materialnego i niematerialnego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego oraz skuteczne i zrównoważone wykorzystanie dziedzictwa celem podniesienia poziomu atrakcyjności polsko-słowackiego pogranicza to cele główne cele projektu w którym udział bierze sześć polskich instytucji i dwa słowackie muzea.

czytaj więcej »

Poniedziałek, 10.2.2020

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Północna Słowacja odczuwa skutki orkanu Sabina - z powodu zapowiadanego silnego wiatru nieczynne jest wiele stacji narciarskich.

czytaj więcej »

Czwartek, 6.2.2020

Śnieżne Psy w Tatrzańskiej Łomnicy

Weekend 8 - 9 luty upłynie w Tatrzańskiej Łomnicy pod znakiem psich zaprzęgów i eskimoskich zwyczajów. Wszystko to za sprawą kolejnej odsłony corocznej imprezy Snežné Psy

czytaj więcej »

Czwartek, 30.1.2020

Lodowe arcydziala na Hrebienoku

Jak co roku od ośmiu lat na Hrebienoku nad Starym Smokowcem odbyły się mistrzostwa w rzeźbieniu w lodzie. Dziesięć dwuosobowych zespołów z najróżniejszych zakątków świata w ciągu dwóch dni tchnęło życie w 50 ton lodu.

czytaj więcej »

Czwartek, 16.1.2020

Tatry Ice Master na Hrebienoku już w ten weekend!

Lodowe piękno ma już swoje stałe miejsce - dniach 18 - 19 stycznia jak zwykle będzie nim Hrebienok w Tatrach Wysokich, gdzie odbędzie się ósma edycja Tatry Ice Master.

czytaj więcej »

Środa, 8.1.2020

Protest słowackich kierowców - zablokowana granica w Chyżnem

Kierowcy samochodów ciężarowych na słowackich numerach rejestracyjnych, rozpoczęli blokadę drogi krajowej nr 7 w miejscowości Trstena na terytorium Słowacji, około 300 m. od byłego przejścia granicznego w Chyżnem.

czytaj więcej »

Niedziela, 5.1.2020

Trzech Króli

W poniedziałek 6 stycznia na Słowacji, podobnie jak w Polsce obchodzone jest święto Trzech Króli. Jest to dzień wolny od pracy.

czytaj więcej »

Strona 1 z 62‹ pierwsza | « poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna » | ostatnia ›

dołącz do nas!