aktualności

Poniedziałek, 3.5.2021

Polsko - słowackie Święto Konia (film)

W ostatnich latach Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu zrealizowało kilka filmów o ginących tradycyjnych rzemiosłach. Jeden z nich pokazuje, jak buduje się instrumenty pasterskie. Drugi dotyczy budowy dud podhalańskich. Tym razem powstał film mający za zadanie pokazać i przypomnieć ginący zawód jaki wiąże się z podkuwaniem koni.

czytaj więcej »

Sobota, 1.5.2021

Muzea Otwarte - podsumowanie dwóch lat projektu

W piątek 23 kwietnia odbyło się spotkanie partnerskich instytucji w ramach polsko-słowackiego projektu "Muzea Otwarte - rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko – słowackiego".

czytaj więcej »

Wtorek, 20.4.2021

Słowacja zmienia decyzję ws. wolnego wjazdu dla zaszczepionych Polaków

Słowacja otworzyła m.in. hotele, ośrodki narciarskie, sklepy i baseny, ale nie poluzowała zasad wjazdu dla obcokrajowców. Smuci to także mieszkańców naszego regionu, którzy wobec ograniczeń w Polsce, planowali spędzić majówkę na Słowacji.

czytaj więcej »

Piątek, 16.4.2021

Słowacja znosi część obostrzeń

Jak poinformował były premier, a obecnie minister finansów Igor Matovicz - od poniedziałku Słowacja odchodzi od części restrykcji związanych z koronawirusem. Od 19 kwietnia nasi południowi sąsiedzi otwierają hotele, pensjonaty, zakłady usługowe, sklepy oraz kościoły. Nieczynne pozostaną restauracje.

czytaj więcej »

Środa, 14.4.2021

Muzea Otwarte - kolejne spotkanie online

Zapraszamy na spotkanie on-line w ramach projektu "Muzea otwarte – rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko-słowackiego” które odbędzie się w piątek 23 kwietnia

czytaj więcej »

Piątek, 26.3.2021

Rocznica deportacji słowackich Żydów

Dziś mija 79 rocznica pierwszego transportu deportacyjnego słowackich Żydów, w marcu 1942 Słowacja podpisała umowę z Niemcami umożliwiającą ich deportacje.

czytaj więcej »

Piątek, 19.3.2021

Polsko-słowackie spotkanie w ramach projektu Muzea Otwarte

Kilka dni temu odbyło się spotkanie partnerskich instytucji w ramach polsko-słowackiego projektu "Muzea Otwarte - rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko – słowackiego"

czytaj więcej »

Niedziela, 14.3.2021

Rodzinne zwyczaje i obrzędy na pograniczu polsko-słowackim

19 marca w samo południe odbędzie się konferencję on-line pt."Rodzinne zwyczaje i obrzędy na pograniczu polsko-słowackim"

czytaj więcej »

Środa, 10.3.2021

Muzea Otwarte - spotkanie online

W piątek 12 marca odbędzie się spotkanie on-line w ramach projektu "Muzea otwarte – rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko-słowackiego”

czytaj więcej »

Czwartek, 25.2.2021

Słowacy nie zgadzają się z zamknięciem granic: "Polska przepraszamy"

Słowacy i Polacy szukają sposobów na ominięcie betonowych zapór na drodze i tworzą „zielone przejścia”. Pomysłów na wymianę towarową na granicy jest wiele. Pojawiły się także napisy na betonowych blokach uniemożliwiających przejazd.

czytaj więcej »

Strona 1 z 65‹ pierwsza | « poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna » | ostatnia ›

dołącz do nas!