aktualności

Środa, 29.7.2020

Wypoczynkowo-relaksacyjna strefa na terenie Muzeum Wsi Liptowskiej w Pribylinie

W ramach realizacji projektu Muzea Otwarte powstaje strefa wypoczynkowo-relaksacyjna na terenie Muzeum Wsi Liptowskiej w Pribylinie. W projekcie ujęto zbudowanie ścieżki edukacyjnej - "toru tlenowego" oraz strefy wypoczynku w pobliżu istniejącego jeziora.

czytaj więcej »

Piątek, 17.7.2020

Sobota na Eurolinii z zabytkowym autobusem. Darmowe przejazdy na słowackie przygranicze

W sobotę, 18 lipca zorganizowane zostaną specjalne bezpłatne przejazdy zabytkowym autobusem Autosan H9 w ramach Eurolinii Tatry.

czytaj więcej »

Sobota, 4.7.2020

Oravské múzeum Pavla Országha Hviezdoslava w Dolnom Kubíne

Obecnie twa restauracja, renowacja i rozbudowa renesansowego budynku nr 9 w miejscowości Oravský Podzámok. Inwestycja w budynku nr 9 przewiduje remont generalny obiektu zgodny z wynikami badań konserwatorskich.

czytaj więcej »

Sobota, 20.6.2020

Od dziś możemy podróżować na Słowacje

Jak informuje słowacka ambasada, od 20 czerwca, od godz. 6:00 zniesione zostają dotychczasowe obostrzenia w ruchu osobowym z terytorium Polski.

czytaj więcej »

Czwartek, 18.6.2020

Nadal niemożliwy jest wyjazd turystyczny na Słowację

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przedstawiło możliwości i ograniczenia związane z wyjazdem na Słowację. - Nadal niemożliwy jest swobodny przejazd polskich obywateli przez Słowację - czytamy w opublikowanym komunikacie.

czytaj więcej »

Niedziela, 14.6.2020

Granice otwarte?

O północy z piątku na sobotę Polska otworzyła swoje granice wewnątrzwspólnotowe. Jednak ze względu na stan pandemii w Polsce Słowacy nadal ograniczają ruch ze strony Polaków.

czytaj więcej »

Niedziela, 31.5.2020

Tranzyt przez Słowację otwarty

Słowacka Policja Graniczna poinformowała, że Polacy przebywający za granicą i planujący powrót do kraju przez Słowację mogą to zrobić, wypełniając jedynie stosowny formularz.

czytaj więcej »

Poniedziałek, 25.5.2020

Prace remontowe w Oravskim Podzamku

Oravské múzeum Pavla Országha Hviezdoslava v Dolnom Kubíne prowadzi prace remontowe w zabytkowym renesansowym budynku w m. Oravský Podzámok w ramach transgranicznego projektu Muzea Otwarte.

czytaj więcej »

Środa, 20.5.2020

Słowacja zmniejsza restrykcje

Sytuacja pandemiczna na Słowacji jest już na tyle dobra, że rząd zdecydował się na wprowadzenie w życie czwartego, ostatniego etapu zmniejszania restrykcji.

czytaj więcej »

Niedziela, 3.5.2020

1408 zarażonych, 24 zmarłych i 619 wyleczonych - aktualny bilans epidemii na Słowacji

Przebieg epidemii COVID-19 na Słowacji, gdzie testom poddano ponad 96 tysięcy pacjentów wydaje się na tyle opanowany, że władze zdecydowały o stopniowym redukowaniu ograniczeń i zakazów. Plan powrotu do względnej normalności rozpisano na cztery etapy.

czytaj więcej »

dołącz do nas!