aktualności

Sobota, 5.1.2019

Lawina pod Rysami

Po polskiej stronie Tatr obowiązuje czwarty, wysoki stopień zagrożenia lawinowego. W górach spadło już dwa metry śniegu. Równie zła sytuacja jest po drugiej stronie granicy. Na schronisko pod Rysami zeszła potężna lawina.

czytaj więcej »

Niedziela, 16.12.2018

Polsko-Słowacki Jarmark Bożonarodzeniowy

W Sromowcach Niżnych, przy kładce łączącej słowacki i polski brzeg Dunajca odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Jak mówią organizatorzy, pomysł na jarmark narodził się podczas podróży po Europie, gdzie tradycją jest organizacja podobnych wydarzeń.

czytaj więcej »

Niedziela, 9.12.2018

Na Hrebienoku ponownie stanęła Lodowa Świątynia

Od 23 listopada na Hrebienku nas Starym Smokovcem podziwiać można ponownie niezwykłą lodową budowlę. Zbudowana przez Adama Bakoša z zespołem słowackich, czeskich i hiszpańskich rzeźbiarzy ż 1880 bloków lodu budowla waży ponad 225 ton.

czytaj więcej »

Sobota, 3.11.2018

Tatrzańskie szlaki zamknięte na zimę

Jak co roku z dniem 1 listopada Słowacy zamknęli na zimę tatrzańskie szlaki.

czytaj więcej »

Środa, 17.10.2018

Słowacki GOPASS wchodzi na austriackie stoki

- Członkowie programu lojalnościowego GOPASS spółki Tatry Mountain Resorts, a.s. (TMR) będą mogli od października tego roku skorzystać z profitów związanych z członkostwem w GOPASS także w austriackich Alpach.

czytaj więcej »

Piątek, 12.10.2018

Wystawa Rasta Frica w Nowym Targu

Wernisaż wystawy malarstwa Rasta Frica, laureata konkursu Triennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora

czytaj więcej »

Poniedziałek, 1.10.2018

Rajd polskich luksusowych samochodów zakończył się śmiertelnym wypadkiem

Trzech kierowców poruszających się luksusowym Mercedesem, Ferrari i Porsche z polskimi numerami rejestracyjnymi spowodowało w Dolnym Kubinie poważny wypadek drogowy.

czytaj więcej »

Środa, 5.9.2018

Pokazy lotnicze SIAF 2018 (zdjęcia)

W miniony weekend na Słowacji w okolicy Bańskiej Bystrzycy odbyły się jak co roku o tej porze, największe pokazy lotnicze w tym kraju.

czytaj więcej »

Czwartek, 30.8.2018

Lotnicze święto na Słowacji

Już w najbliższy weekend w miejscowości Sliać koło Bańskiej Bystrzycy odbędzie się kolejna edycja największego słowackiego Air Show - SIAF 2018

czytaj więcej »

Sobota, 28.7.2018

Nestville Chopper Fest

W Nestville Parku w miejscowości Hniezdne koło Starej Lubovni świętują dziś motocykliści.

czytaj więcej »

dołącz do nas!