aktualności

Niedziela, 18.2.2018

Wypadek w słowackich Tatrach. Polak w szpitalu

Przedwczoraj po słowackiej stronie Tatr doszło do wypadku. Na wspinających się przez lodospad Uhoľné prázdniny w Dolinie Małej Zimnej Wody troje Polaków - zeszła lawina.

czytaj więcej »

Niedziela, 11.2.2018

Grypa szaleje na Słowacji

Zamknięte szkołym zakaz odwiedzin w szpitalach i zalecenie unikania skupisk ludzi - to wynik epidemii grypy która ogłoszona została na Słowacji.

czytaj więcej »

Sobota, 20.1.2018

Czar drewnianych chałup w resorcie Chalúpkovo

Resort zlokalizowany jest w Liptowskiej Szczawnicy koło miejscowości Rużomberok z malowniczym widokiem na pasma górskie Wielka Fatra, Tatry Zachodnie i Niskie oraz Góry Choczańskie.

czytaj więcej »

Środa, 17.1.2018

Lodowe rzeźby na Hrebienoku

Przez trzy dni tysiące turystów podziwiało lodowe arcydzieła które na Hrebienoku nad Starym Smokowcem tworzyli artyści z różnych zakątków świata.

czytaj więcej »

Czwartek, 11.1.2018

Tatry Ice Master 2018 na Hrebienoku

Już jutro - w piątek 12 stycznia na Hrebienoku nad Starym Smokowcem stertuje kolejna, szósta już edycja Tatry Ice Master. W ciągu trzech dni rzeźbiarze w lodzie z dziesięciu państw tchną życie w 50 ton lodu i zamienią je na 40 unikalnych rzeźb lodowych.

czytaj więcej »

Sobota, 9.12.2017

Ruszają trasy narciarskie w Tatrzańskiej Łomnicy

Wczorajsze otwarcie Tatrzańskiej Lodowej Bazyliki na Hrebienoku jednocześnie rozpoczyna zimowy sezon turystyczny w słowackich Wysokich Tatrach.

czytaj więcej »

Piątek, 8.12.2017

Otwarcie Tatrzańskiej Świątyni Lodowej

Już dzisiaj 8 grudnia 2017 roku w samym sercu słowackich Wysokich Tatr już po raz 5-ty otwarta zostanie Tatrzańska Świątynia Lodowa. To wyjątkowy lodowy kościół z elementami przyrody tatrzańskiej, który zbudowany został na Hrebienoku (Siodełko) koło Starego Smokowca na wysokości 1285 m n.p.m.

czytaj więcej »

Środa, 29.11.2017

W piątek startuje sezon narciarski na Słowacji

Jasna-Chopok Niskie Tatry, Strbske Pleso oraz PARK SNOW Donovaly to pierwsze słowackie ośrodki które przygotowały swoje trasy i już w piątek 1 grudnia udostępnią je narciarzom.

czytaj więcej »

Poniedziałek, 13.11.2017

Słowacka inwestycja w Szczyrku

Z reguły na AhojSlowacja.pl piszemy o atrakcjach mieszczących się na terenie Słowacji ale tym razem, Słowacy przygotowali nam narciarskie atrakcje w Szczyrku!

czytaj więcej »

Środa, 1.11.2017

Tatrzańskie szlaki zamknięte na zimę

Słowacy od lat na okres zimowy zamykają tatrzańskie szlaki. Turyści będą mogli na nie wrócić w połowie czerwca przyszłego roku.

czytaj więcej »

dołącz do nas!