aktualności

Sobota, 30.9.2017

Szlak w koronach drzew w Bachledovej

W Bachledovej Dolinie w Ždiarze, miejscowości położonej niedaleko granicy Polskiej w Jurgowie, otwarto wczoraj „Szlak w koronach drzew”.

czytaj więcej »

Piątek, 22.9.2017

Polsko-słowackie ćwiczenia OSP

Na znajdującym się na pograniczu polsko-słowackim Jeziorze Orawskim szkolenie z zakresu ratownictwa wodnego odbywali strażacy ochotniczych straży pożarnych z Suchej Beskidzkiej i Namiestowa.

czytaj więcej »

Środa, 20.9.2017

Wernisaż wystawy rzeźb Edwarda Sutora i konferencja.

W czwartek 21 września w nowotarskiej siedzibie Euroregionu Tatry przy ul. Sobieskiego 2 odbędzie się wernisaż wystawy rzeźb Edwarda Sutora który poprzedzi międzynarodowa konferencja pt. Outsiderzy pogranicza polsko słowackiego.

czytaj więcej »

Niedziela, 17.9.2017

Nowe połączenie autobusowe już działa.

Nowa linia autobusowa LEO Express bezpośrednio połączyła Warszawę, Kraków oraz inne polskie miasta ze słowackimi Tatrami! Taka możliwość transportu była bardzo wyczekiwana wśród miłośników Tatr. Dzięki nowej linii turyści czy narciarze dojadą w słowackie góry wreszcie bez pomocy własnego samochodu

czytaj więcej »

Piątek, 15.9.2017

Forum Miast pogranicza polsko-słowackiego

W Kezmarku na Słowacji odbyło się Forum Miast Euroregionu Tatry. Głównym tematem była prezentacja dziedzictwa historycznego i przyrodniczego.

czytaj więcej »

Niedziela, 10.9.2017

Mikroprojekty na pograniczu polsko-słowackim.

Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 realizuje w tym momencie szereg mikroprojektów.

czytaj więcej »

Środa, 30.8.2017

Slovak International Air Fest 2017 (duża galeria)

Od kilku lat ostatni weekend sierpnia na Słowacji to termin, w którym odbywają się największe w tym kraju pokazy lotnicze. Impreza co roku czymś zaskakuje i ściąga tysiące widzów.

czytaj więcej »

Piątek, 25.8.2017

Rozpoczyna się piknik lotniczy SIAF

Już w najbliższy weekend na oddalonym o kilka kilometrów od Bańskiej Bystrzycy lotnisku odbędzie się największe lotnicze wydarzenie na Słowacji – Slovak International Air Fest 2017.

czytaj więcej »

Czwartek, 24.8.2017

Morderczy triathlon przez Polskę i Słowacje

W ostatni weekend wakacji, w sobotę 26 sierpnia, odbędzie się czwarty TATRAMAN na dystansie 113 km. Na starcie pojawi się 75 śmiałków, w tym słynne już na Podhalu usportowione małżeństwo Małeckich.

czytaj więcej »

Środa, 23.8.2017

Podbabiogórska Orawska Półgóra wsią roku 2017 na Słowacji

Zwycięzcą słowackiego konkursu „Wieś roku 2017” została Orawska Półgóra – miejscowość położona przy polsko-słowackiej granicy, w pobliżu Lipnicy Wielkiej i Korbielowa.

czytaj więcej »

dołącz do nas!