aktualności

Słowacja znosi część obostrzeń

Data: 16 kwietnia 2021, Piątek

Jak poinformował były premier, a obecnie minister finansów Igor Matovicz - od poniedziałku Słowacja odchodzi od części restrykcji związanych z koronawirusem. Od 19 kwietnia nasi południowi sąsiedzi otwierają hotele, pensjonaty, zakłady usługowe, sklepy oraz kościoły. Nieczynne pozostaną restauracje.

Słowacy będą mogli się przemieszczać między powiatami w ramach "podróży rekreacyjnych". Warunkiem będzie utrzymywanie reżimu sanitarnego oraz posiadanie negatywnego testu na Covid-19.

W tej chwili Polacy wjeżdżający do Republiki Słowackiej podlegają bezwzględnej kwarantannie w warunkach domowych lub państwowych ośrodkach izolacji przez 14 dni. Decyzją słowackiego ministerstwa zdrowia od poniedziałku 19 kwietnia zwolnieni z kwarantanny będą: ozdrowieńcy (osoby, które przeszły COVID-19 do 180 dni przed przekraczaniem granicy), osoby, które przyjęły pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 i minęło więcej niż 4 tygodnie oraz osoby, które przyjęły obie dawki i było to wcześniej, niż 14 dni od przekraczania granicy.

Spełniający te kryteria nie potrzebują testu na koronawirusa, ale muszą udokumentować - kiedy dana osoba była zaszczepiona lub otrzymała pozytywny wynik na COVID-19.

Rząd Słowacji zapowiada, że być może kolejne obostrzenia zniesione zostaną po 26 kwietnia br.

s/podhale24.pl

« powrót

zobacz także

dołącz do nas!