aktualności

Tranzyt przez Słowację otwarty

Data: 31 maja 2020, Niedziela

Słowacka Policja Graniczna poinformowała, że Polacy przebywający za granicą i planujący powrót do kraju przez Słowację mogą to zrobić, wypełniając jedynie stosowny formularz.

Od połowy maja br. nie ma już obowiązkowej kwarantanny po przekroczeniu granicy RP stanowiącej granicę wewnętrzną dla osób "podróżujących w celach zawodowych, służbowych lub zarobkowych w Polsce lub państwie UE i EOG a także Szwajcarii oraz w celu pobierania nauki w RP lub państwie sąsiadującym, w tym także dla opiekunów uczniów i dzieci".

Kontrola graniczna na granicy wewnętrznej została przedłużona do 12 czerwca br, a granicę z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. Utrzymano także ograniczenia dotyczące wjazdu cudzoziemców do Polski. Ale co się tyczy Polaków, którzy przebywają za granicą, a planują powrót do kraju przez Słowację - te obostrzenia nieco zmieniono.

Polacy zobowiązani są do wypełnienia formularza dotyczącego tranzytu. Dokument należy przesłać z odpowiednim wyprzedzeniem na adres: corona.transit@minv.sk przed planowanym wjazdem na terytorium Słowacji.

Formularze dostępne są m. in. na stronie Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

s/ podhale24.pl

« powrót

zobacz także

dołącz do nas!