aktualności

Prace remontowe w Oravskim Podzamku

Data: 25 maja 2020, Poniedziałek

Oravské múzeum Pavla Országha Hviezdoslava v Dolnom Kubíne prowadzi prace remontowe w zabytkowym renesansowym budynku w m. Oravský Podzámok w ramach transgranicznego projektu Muzea Otwarte.

Inwestycja w budynku przewiduje remont generalny obiektu zgodny z wynikami badań konserwatorskich. Zostanie
przeprowadzony remont wszystkich pomieszczeń wewnętrznych oraz instalacji elektrycznej, zostanie zamontowana
sygnalizacja alarmowa i przeciwpożarowa, zostaną zmodernizowane instalacje sanitarne.

Została zaprojektowana rozbudowa obiektu o dobudowę niezależnej części, której parter będzie wykorzystywane do celów edukacyjnych. Poddasze to specjalne pracownie, gdzie będą realizowane zajęcia indywidualne i grupowe, w tym dla osób ze specjalnymi potrzebami. Obiekt zostanie wyposażony w elementy sensoryczne służące stymulowaniu pozytywnej energii - sale doświadczeń świata wszystkimi zmysłami, w tym również w panele dotykowe oraz opisy w języku słowackim, polskim oraz urządzenia do audiodeskrypcji. Zostaną dostosowane pomieszczenia do roli koncertowej oraz wystawowej, jak również dla funkcji edukacyjnych.

Projekt Muzea Otwarte ma na celu ochronę, wzmocnienie i rozwój materialnego i niematerialnego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego oraz skuteczne i zrównoważone wykorzystanie dziedzictwa celem podniesienia poziomu atrakcyjności polsko-słowackiego pogranicza. W projekcie udział bierze sześć polskich instytucji i dwa słowackie muzea - obok wspomnianego powyżej Múzeum Pavla Országha Hviezdoslava v Dolnom Kubíne także Liptovske Múzeum w Ruzemberku.

mat. prasowe

« powrót

galeria zdjęć

zobacz także

dołącz do nas!