aktualności

Tatry Ice Master na Hrebienoku już w ten weekend!

Data: 16 stycznia 2020, Czwartek

Lodowe piękno ma już swoje stałe miejsce - dniach 18 - 19 stycznia jak zwykle będzie nim Hrebienok w Tatrach Wysokich, gdzie odbędzie się ósma edycja Tatry Ice Master.

W ciągu dwóch dni artyści z dziesięciu krajów świata tchną życie i przemienią 50 ton lodu w 35 unikalnych lodowych rzeźb. Wydarzeniu będzie towarzyszył bogaty program kulturalny.

W pierwszym dniu wydarzenia artyści będą mieli za zadanie przygotowanie lodowych rzeźb inspirowanych tematem „Uratujmy naszą planetę”. W drugim dniu stworzą prace na temat „Bajkowy świat moimi oczami” i tylko od nich będzie zależało, czym przekonają publiczność i jury.

Lodowe rzeźby, które powstaną w ciągu dnia, po zmroku zostaną oświetlone, co podkreśli ich wyraz i piękno. Część rzeźb będzie tworzona obok stacji kolejki, pozostałe zaś znajdą się pod kopułą, tuż obok Tatrzańskiej Świątyni Lodowej. Rzeźby umieszczone pod kopułą - w Galerii Lodowych Mistrzów - będzie można podziwiać do końca sezonu zimowego czyli do końca kwietnia. Pozostałe, rozmieszczone w plenerze, będzie można oglądać, dopóki aura będzie im sprzyjać.mat. prasowe ze strony vt.sk

« powrót

zobacz także

dołącz do nas!