aktualności

Airbus na lotnisku w Popradzie (galeria)

Data: 17 grudnia 2019, Wtorek

W sobotę na lotnisku w Popradzie (Słowacja), z okazji 5 lat utrzymania połączenia lotniczego do Rygi (Łotwa), po raz pierwszy wylądował samolot typu Airbus A220-300.

Połączenie to cieszy się sporą popularnością, bowiem linie lotnicze airBaltic utrzymują je od pięciu lat. Przez ten czas, w Popradzie również swoich sił próbowały Polskie Linie Lotnicze LOT, które oferowały loty do Warszawy, ale z powodu niskiego zainteresowania, połączenie szybko zostało zdjęte z terminarza słowackiego lotniska.

Airbus A220-300 to jeden z najnowszych modeli samolotów pasażerskich. Może być znany również pod nazwą Bombardier CS300, ale po nawiązaniu współpracy z jednym z największych koncernów lotniczych jakim jest Airbus, jego nazwa została zmieniona na A220-300. Maszyna ta jest w stanie przewieźć od 130-160 pasażerów zależności od konfiguracji. Jest bardziej oszczędna w stosunku do A320 Neo i lżejsza 6 ton, a aerodynamika i nowoczesne silniki pozwalają na oszczędności paliwa rzędu 20%.

Z popradzkiego lotniska, do Rygi można polecieć w każdą sobotę. Oprócz tego dwa razy w tygodniu można odlecieć do Londynu-Luton linią WizzAir, a w sezonie zimowym realizowane mają być loty czarterowe do Kijowa.

Tekst i zdj. Michał Adamowski

« powrót

galeria zdjęć

zobacz także

dołącz do nas!