aktualności

Polsko-Słowacki Jarmark Bożonarodzeniowy

Data: 16 grudnia 2018, Niedziela

W Sromowcach Niżnych, przy kładce łączącej słowacki i polski brzeg Dunajca odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Jak mówią organizatorzy, pomysł na jarmark narodził się podczas podróży po Europie, gdzie tradycją jest organizacja podobnych wydarzeń.

Po powrocie do Polski grupa przyjaciół zrzeszona w stowarzyszeniu Sromowskie Serca postanowiła przenieść charytatywną tradycję na pienińską ziemię. I udało się, tegoroczna edycja jarmarku jest już jego czwartą odsłoną i na stałe wpisała się w kalendarz lokalnych wydarzeń.

Polsko-Słowacki Jarmark Bożonarodzeniowy ma na celu pomoc potrzebującym z okolicznych miejscowości zarówno polskich, jak i słowackich. Podczas jarmarku można było wziąć udział w loterii, kupić własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne, spróbować przysmaków polskich i słowackich gospodyń czy rozgrzać się ciepłymi napojami. Środki pozyskane ze sprzedaży zasilają pulę przeznaczoną na tegoroczny charytatywny cel. Sporą pomocą jest również wsparcie sponsorów.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Sromowcach to także szereg atrakcji umilających przybyłym popołudnie. Dzieci mają okazję spotkać się z Mikołajem rozdającym cukierki, zrobić śmieszne zdjęcia w foto budce, czy spędzić chwile z animatorami. Dla dorosłych to dobry moment na odpoczynek od codzienności i spotkanie z przyjaciółmi i znajomymi.

Świąteczny charakter jarmarku podkreśla wspólne śpiewanie kolęd z zaproszonymi artystami. Podczas tegorocznej edycji za muzyczno-wokalną oprawę byli odpowiedzialni: lokalna schola, wokalistka Magdalena Panek, chór Flisaków Pienińskich, czy zespół Białopotocanie.

m/ zdj. Michał Oleksy

« powrót

galeria zdjęć

zobacz także

dołącz do nas!