aktualności

W piątek startuje sezon narciarski na Słowacji

Data: 29 listopada 2017, Środa

Jasna-Chopok Niskie Tatry, Strbske Pleso oraz PARK SNOW Donovaly to pierwsze słowackie ośrodki które przygotowały swoje trasy i już w piątek 1 grudnia udostępnią je narciarzom.

W ośrodku narciarskim Štrbske Pleso w Wysokich Tatrach czynne będą 3 trasy zjazdowe Interski, Turisticka, Junior a Esicko. Na Strbskim Plesie panują bardzo dobre warunki również dla miłośników narciarstwa biegowego. Pokrywa śnieżna wynosi około 50 cm naturalnego puchu.

Po obu stronach Chopoka udostępnionych będzie 6 tras zjazdowych: 5a trawers z Lukovej – cześć trasy zjazdowej Turisticka, 2a Majowa Rovna Hola – Priehyba, 2b Majowa Priehyba - Jasna, 13 Biela Put, 34c Panorama Chopok – Predne Dereše i 34b Panorama Predne Derese – Kosodrzewina

Sezon zimowy w Jasnej rozpocznie się w wielkim stylu. W sobotę 2 grudnia o godz. 21:00 w Music Club Happy End odbędzie się WINTER MUSIC OPENING. W tym toku huczne otwarcie realizowane będzie pod hasłem „The Show Must Go On Edition” z perfekcyjną World Queen Tribute Band Queenie! QUEENIE - to absolutna czołówka w swojej dziedzinie na skalę światową. Grają koncerty w całej Europie, zagrali nawet podczas obchodów urodzin królowej Elżbiety II. Wspaniałą QUEENIE Show dopełnią najlepsi słowaccy DJ-e: DJ EKG, DJ EAST LUKE i DJ PUBLIK którzy zapewnią taneczną eksplozję, a seksowne tancerki w fantastycznych kostiumach podgrzeją atmosferę niezapomnianego Winter Music Opening.

W sobotę 2 grudnia rozpoczyna sezon narciarski ośrodek PARK SNOW Donovaly, który zlokalizowany jest na granicy pasm górskich Niskie Tatry oraz Wielka Fatra.
Do dyspozycji narciarzy będą trasy zjazdowe o łącznej długości 1,2 km. Na stoki wywiezie Was 4-osobowa kanapa Buly Expres Záhradište. Po zakończeniu szusowania na parking wyciągnie Was orczyk. Podobnie jak w ubiegłym roku, na początku sezonu 2017/2018 na Donovalach będą królować niskie ceny skipassów. Aż do 24 grudnia 2017 włącznie można jeździć za 12€ przy zakupie 7 godzinnego (całodniowego) skipassu, a w sprzedaży dostępny jest również karnet 4- godzinny w cenie 10€. Dzieci do lat 12 jeżdżą za 10€ (karnet 7-godzinny) lub 8€ (karnet 4 - godzinny).

Uroczyste otwarcie sezonu zimowego w Wysokich Tatrach odbędzie się w piątek 8 grudnia. Tego dnia już po raz 5-ty otwarta zostanie Tatrzańska Świątynia Lodowa. Ten wyjątkowy lodowy kościół budowany jest na Hrebienoku (Siodełku) koło Starego Smokowca na wysokości 1285 m n.p.m. W tym roku autorzy projektu inspirowali się światowej sławy katalońskim projektantem Antonim Gaudim i jego dziełem - rzymskokatolicką bazyliką Sagrada Familia w Barcelonie.


mat. prasowy

« powrót

zobacz także

dołącz do nas!