aktualności

Trwa Piknik Lotniczy SIAF 2014 - największa tego typu impreza na Słowacji

Data: 31 sierpnia 2014, Niedziela

Niedaleko Bańskiej Bystrzycy na lotnisku w Sliać, obywa się największa impreza lotnicza na Słowacji. Organizatorzy sięgają bardzo wysoko i co roku starają się aby SIAF (Slovak International Air Fest) był jeszcze lepszy, oraz mógł konkurować z najlepszymi imprezami w Europie. W tym roku na tej drodze stanęły obchody 100-lecia Armii w Szwajcarii, które odbywają się w ten sam weekend i sporo maszyn i grup pokazowych udała się właśnie tam, ale Słowakom nie przeszkodziło to by i w tym roku pokazy stały na wysokim poziomie.

Pierwsi goście dotarli już w czwartek. Dookoła lotniska roiło się od spotterów, którzy chcieli zobaczyć podczas przylotu między innymi tureckie Phantom F4 oraz niemieckie i brytyjskie Panavia Tornado. Te samoloty niestety podczas pokazów można będzie oglądać tylko na wystawie statycznej, a jedyną szansą do zobaczenia ich w locie jest właśnie dzień przylotów i odlotów (poniedziałek).

Jak co roku, nie zabrakło również polskiego akcentu. Po raz pierwszy w Sliać wystąpiła Grupa Akrobacyjna Biało-Czerwone Iskry, a na statyce można było oglądać samolot transportowy Casa C-295 z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie.

Relacja z pokazów już niebawem, tymczasem w galerii prezentujemy zdjęcia z czwartkowych przylotów na lotnisko w Sliać.

« powrót

galeria zdjęć

zobacz także

dołącz do nas!