aktualności

Polska zamknie przejścia graniczne na tydzień przed wyborami w trosce o bezpieczeństwo

Data: 18 września 2023, Poniedziałek

15 września Jan Smarduch ogłosił, że minister spraw wewnętrznych Polski Mariusz Kamiński podjął decyzję w sprawie wzmocnienia kontroli granicznej.

Zgodnie z przyjętym dokumentem od 00:00 9 października do 00:00 16 października przejścia graniczne na terenie całej Polski będą zamknięte. W dokumencie decyzja ta jest uzasadniona koniecznością sprawowania kontroli nad przeprowadzeniem wyborów, zapobiegania ingerencji zagranicznej i zapewnienia bezpieczeństwa obywateli podczas wyborów.
Rozporządzenie dotyczy również portów morskich i lotnisk. Ograniczenia dotyczące przekraczania granicy Polski wprowadzono zarówno na granicy wewnętrznej-z krajami UE, jak i na granicy zewnętrznej-z Białorusią, Rosją i Ukrainą.
Jak podają źródła z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, przekroczyć granicę będą mogły tylko pojazdy ciężarowe w celu zachowania stabilności gospodarczej kraju.
W związku z tym Jan Smarduch zaapelował do mieszkańców Nowego Targu, aby w tym okresie nie planowali wyjazdów za granicę, zwłaszcza na Słowację, aby uniknąć sytuacji kryzysowej w rejonach najbliższych do przejść granicznych Barwinek – Vyšný Komárnik; Chyżne – Trstená.

« powrót

zobacz także

dołącz do nas!