aktualności

Na Słowację można jechać bez ograniczeń. Ale na miejscu "zakaz opuszczania miejsca zamieszkania lub zakwaterowania bez ważnej przyczyny"

Data: 24 października 2020, Sobota

Od soboty 24 października na terytorium Republiki Słowackiej obowiązuje zakaz opuszczania miejsca zamieszkania lub zakwaterowania bez ważnej przyczyny. Dotyczy to również turystów. Słowacja nie zamyka, póki co, granicy dla Polaków, a wjazd na terytorium tego państwa nie jest ograniczony. Na przejściach nie ma strażników granicznych.

Tranzyt przez terytorium Republiki Słowackiej dla obywateli polskich i innych osób przebywających w ciągu ostatnich 14 dni w Polsce lub w innych krajach uznanych za bezpieczne pod względem zagrożenia epidemicznego jest możliwy bez żadnych ograniczeń.

W przypadku powrotu do Polski z krajów nie zaliczanych do państw bezpiecznych pod względem zagrożenia epidemicznego (m.in. Belgia, Chorwacja, Czarnogóra, Republika Czeska, Francja, Hiszpania, Holandia, Malta, Portugalia, Rumunia, Serbia i Ukraina) jest możliwy tranzyt przez terytorium Słowacji w ciągu 8 godzin od momentu wjazdu bez zatrzymywania się, za wyjątkiem tankowania na stacjach benzynowych.

W przypadku naruszenia aktualnych zasad wjazdu lub tranzytu należy liczyć się z możliwością ukarania mandatem w wysokości do 1659 EUR.

Do czasu ogłoszenia nowych regulacji w zakresie zasad ruchu granicznego wjazd z Polski do Słowacji odbywa się na dotychczasowych zasadach (wszystkie przejścia graniczne są czynne, nie ma konieczności odbycia kwarantanny lub przedstawienia potwierdzenia uzyskania negatywnego wyniku testu na COVID-19).

Szczegóły: www.gov.pl
oprac. r/ Ministerstwo Spraw Zagranicznych

« powrót

zobacz także

dołącz do nas!