aktualności

Szlak w koronach drzew w Bachledovej

Data: 30 września 2017, Sobota

W Bachledovej Dolinie w Ždiarze, miejscowości położonej niedaleko granicy Polskiej w Jurgowie, otwarto wczoraj „Szlak w koronach drzew”.

„Szlak w koronach drzew – BACHLEDKA” usytuowany jest na grzbiecie Spiskiej Magury, bezpośrednio w ośrodku BACHLEDKA Ski & Sun. Można do niego podjechać 3-osobową kolejką krzesełkową lub dotrzeć na piechotę (około 40 minut z dolnej stacji kolejki).

Cały drewniany szlak o łącznej długości 1 234 metrów poprowadzony jest spiralnie nad koronami drzew. Maksymalna wysokość szlaku wynosi 24 m i kończy się okrągłą wieżą widokową o wysokości 32 metrów. Z wieży roztacza się imponujący widok na panoramę Tatr Bielskich, Zamagórza, Pienin z Trzema Koronami oraz Zamkiem w Niedzicy. W dół można zjechać najdłuższą na Słowacji suchą zjeżdżalnią a cały obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych. Całkowity koszt tej inwestycji wyniósł 4 miliny euro.

Wczoraj odbyło się oficjalne otwarcie. Ceny biletów to 8 euro od dorosłego, a 6,50 euro trzeba zapłacić za dziecko powyżej trzech lat. Szlak w koronach drzew będzie czynny przez cały rok. W ostatnie dni września udostępniony dla zwiedzających będzie w godz. 9:00-18:00, w październiku w godz. 9:00-16:30, a od grudnia w godz. 9:00-16:00.

podhale24.pl/ zdjęcia Michał Adamowski

« powrót

galeria zdjęć

zobacz także

dołącz do nas!